Niine 7

Ehitus

Niine 7 puitfassaadi ja valtskatuse all paikneb tugev kivikonstruktsioon, mis tagab hoone pikaajalise eluea madalate hoolduskuludega.

 

Konstruktsioon

Niine 7 on kivimaja, mille seinad on ehitatud täisbetoneeritud õõnesplokkidest ning vahelaed betoonpaneelidest.

Fassaad ja katus

Hoone fassaad on tänavapoolses osas kaetud kvaliteetse termotöödeldud saarega, hoovipoolne osa krohviga. Katusematerjalina on kasutatud Kalamajas tuttavat valtsplekki, lamekatuse osas rullmaterjali.

Ventilatsioon ja jahutus

Igas korteris on oma ventilatsiooniagregaat, millega saab reguleerida soovitava sisekliima. Energiaefektiivsuse tagab soojustagastus.

Suurematel lõunapoolsetel korteritel on jahutus.

Aknad

Niine 7 majal on rohkelt aknaid ja aknad on suured. Energiaefektiivsuse tagab kolmekordne klaaspakett, mis on paigaldatud  Kalamajja sobivatesse puitraamidesse.

Energiamärgis

Hoone projektijärgne energiatõhususarv on 125 kwh ruutmeetri kohta aastas, mis annab hoonele C energiaklassi.

Küte

Maja kütteallikas on keldris paiknev keskne gaasikatel, mis juhib sooja vee korterite põrandatesse. Igas toas on termostaat, mis võimaldab reguleerida ruumi temperatuuri vastavalt soovile.

Siseviimistlus

Korterite siseviimistluses kasutatakse kvaliteetseid loodussõbralikke materjale. Põrandal on naturaalne parkett, vannitoas ja esikus keraamilised plaadid. Siseuksed on kaetud naturaalse puiduspooniga.

Haljastus

Niine 7 üks suurimaid väärtusi on autovaba sisehoov. Sissepääs sisehoovi on kaetud kiviga, aia osa on murukattega.

Sisehoovis paiknevad lillekastid, jalgrattaparkla ja lastele pakub rõõmu kiik.