Niine 7

Sinu modernne linnakodu kalamajas

Sinu kodu, Niine 7, on väikene privaatne kortermaja Tallinna südames, Kalamaja asumi vanalinnaäärses servas. Oled kesklinna erinevate osadega hästi ühenduses nii jalgsi, rattaga sõites kui ka ühistransporti kasutades.

Sinu kodu vahetu naaber, 2016. aastal valmiv uus Eesti Kunstiakadeemia, saab olema Kalamaja maamärk, Tallinna kunstielu keskpunkt, kus lisaks õppetegevusele hakkab toimuma põnevaid näituseid ja kontserte ning paiknema uudne kunstikohvik.

Niine 7 on moodsa arhitektuuriga uusehitis ajaloolises piirkonnas. Täidetud on nii Kalamaja traditsioon – väikesed majad ja privaatne sisehoov – kui ka tänapäevased nõudmised – kaasaegne arhitektuur, valgusküllased planeeringud, maa-alune parkimine ja energiaefektiivsus.

Niine 7 suurimaks eeliseks on avar lõunapoolne sisehoov, mis on Sinu suvine aed – raamatulugemiseks, päevitamiseks, grillimiseks ja lastele mängimiseks. Pane kas või aianurka maitsetaimed kasvama – hea värskele grillkalale peale riputada (värsket kala saad osta jalutuskäigu kaugusel asuvast Kalaranna kalaturult).

Selleks, et suve nautida, ei pea kuskile sõitma – võid paljajalu oma koduõue astuda.

Arhitekt

Niine 7 arhitektid on Kaur Talpsep ja Allan Pilter arhitektuuribüroost Kauss. Arhitekti sõnum:

“Niine 7 on kinnistu millel on kaks nägu – tänavapoolne tuttav Kalamaja ning Kotzebue tänava poolne stiihiline tagakülg. Nii sai Niine 7 uue korter- ja ärihoone nimeks „KAKS NÄGU“. Niine tänava poolne peafassaad (Härra) soovib sobituda traditsiooniliste hoonemahtudega ning luua väärikat üldmuljet, tagahoovipoolne külg (Vagabund) aga artikuleerib vähem hillitsetumat ning seeläbi ka vabamat õhkkonda – rikkalikku ja mitmekesist sisemaailma. Siin sisemaailmas pesitseb Kalamaja punk – lõhkised teksad, katkised kärud, akendel piipu popsivad vanamehed ning taamal terendav Kunstiakadeemia, see on paik, kus tulevane Niine 7 elanik saab rebida endalt persona maski ja tunda end vabalt.”

www.kauss.ee

Arendaja

Niine 7 arendaja on Lumi Capital, mis on kinnisvara investeerimisele keskenduv varahaldusettevõte. Lumi Capitali partnerid Raiko Uri ja Martin Rekor on osalenud mitmes Tallinna raskuskeset muutvas arendusprojektis, näiteks Telliskivi Loomelinnaku ja Rotermanni Kvartali arendamises.

www.lumicapital.eu

Arendajad Raiko Uri ja Martin Rekor Lumi Capitalist ning arhitektid Allan Pilter ja Kaur Talpsep Kauss Arhitektuurist.