Eva

VÄLISARHITEKTUUR

Välimuselt on Kopli 16 puhtatõuline kaasaegne Kalamaja arhitektuur, mis kehtestab end kahe erineva hoonena.

Kollane maja, mis on ehitatud kokku Kopli 18 hoonega, flirdib Tallinna maja elementidega nii fassaadidel kui ka trepikojas.

Must maja on oma kaksikust eristuv mahult ja materjalilt, stiililt kargem ja lihtsam, ent koos moodustavad nad Kopli tänava ääres uusarhitektuurse terviku.

Eva Nõmm ja Kaur Talpsep Kauss Arhitektuurist www.kauss.ee

SISEARHITEKTUUR

Hoonete arhitektuurne vormikeel ning kahe maja koloriitide kontrastsus olid aluseks kujunduskontseptsiooni loomisel. Kaasaegne ja minimalistlik korterite põhi annab hea võimaluse kujundada omanäoline kodu traditsioonilisest Kalamaja esteetikast tööstusliku minimalismini.

Nii nagu arhitektuuris on üks maja soojalt kollane, katab osade korterite põrandaid naturaalse tooniga lai laudparkett. Kuid justkui kontrastiks puidule on teistes korterites betoonpõrandad ja nähtavale jäetud betoonlaed.

Seinad on skandinaaviapäraselt valged, säilitades nii maksimaalselt ruumide avaruse, kust joonistuvad välja suured aknapinnad.

Arhitektuuri viltused katusenurgad on ka inspiratsiooniks vannitubade plaadivalikul, andes idee diagonaalselt langevale plaatimisjoonele sanruumide seintes.

Plaadid on arhitektuuri koloriidist inspireeritud kollane ja hall ning neutraalsemale ja rahulikumale maitsele soe valge plaat. Erinevates korterites on kasutatud erinevat plaati. 

Kristel Jakobson, Haka Disain www.hakadisain.ee

Kristel Jakobson

SISEKUJUNDUSE JA

VIIMISTLUSE ELEMENDID

siseviimistlussvannituba

Siseuksed

Peitehingedega valge, sile uks

Põrandaliist

Neljakandiline valge liist

WC pott

Flaminia App GoClean

Valamu

Eritellimusel valmistatud valamu Corianist

Vann

Vario Round

Valamu segistid

Paffoni Stick

Dušši- ja vanni segistid

Paffoni

Dušši trapp

Viega

Ehitusinfo

Üldinfo

Kopli 16 majal on kaks eraldi maapealset vormi – Kollane ning Must maja, mis moodustavad ehituslikult ühe hoone, olles ühendatud esimese korruse äripinna ning maa-aluse garaažiga. Kopli 16 majas on kokku 15 korterit ning 4 äripinda. Mustas majas paiknevad korterid 1-8, Kollases majas 9-15. Mõlema maja esimesel korrusel on kaks äripinda, millel on otse sissepääs Kopli tänavalt. Parkimine on lahendatud maa-aluses soojas garaažis. Kaks parkimiskohta on hoovis, mis on äripindade ja korteri külaliste kasutada. Kopli 16 hoonel on 4 maapealset korrust (Kollasel majal neli korrust, Mustal majal kolm korrust) ning üks maa-alune korrus. Kollases majas paikneb lift.

Kopli 16 hoones on soe maa-alune garaaž, kus paiknevad 15 panipaika, auto parkimiskohad ning rattaparkla umbes 20 rattale. 

 

Küte ja ventilatsioon

Kopli 16 hoone kütteallikas on maagaas. Hoonel on tsentraalne gaasikatel, mis paikneb garaažis asuvas tehnoruumis. Gaas kütab vett, mis omakorda soojendab korterite ja äripindade põrandaid. Igas toas paiknev termostaat võimaldab reguleerida vastava ruumi temperatuuri. Igal korteril on soojustagastusega ventilatsioon, mis tagab hea sisekliima ja madalad küttekulud.

Kopli 16 eluruumide energiklass on B ja äriruumide energiaklass C, andes hoone terviklikuks energiaklassiks C. Äripinnad maksavad kütte eest tarbimise järgi, korterid ruumeetrite järgi.

Katus ja fassaad

Kopli 16 maja katusematerjal on osaliselt plekk, osaliselt SBS. Hoone fassaad on puidust, mis loob Kalamajja sobiliku miljöö.

 

Konstruktsioon

Hoone välisseinad on ehitatud betoonõõnesplokkidest, vahelaed betoonpaneelidest. Korterite vahelised seinad on ehitatud kergplokkidest.

 

Aknad

Kopli 16 hoonel on puitaknad, mis sobivad kenasti Kalamaja tänavapilti. Aknad on valdavalt avatavad, avamise suund on näidatud joonisel.

 

Hoov, haljastus

Kopli 16 hoonel on privaatne sisehoov, kus on laste mänguväljak (kiik ja liivakast), rattaparkla, prügimaja ning kaks parkimiskohta hoone külalistele ning äripindadele. Hoov on haljastatud heki, puude, muru ning betoonkiviga.

 

Kopli 16 ehitaja

Kopli 16 hoone ehitaja on KMG Inseneriehituse AS, kes koos oma sõsarettevõte KMG Ehitus AS-ga on kogenud ehitusettevõtted. KMG on ehitanud rohkelt elamu- ja ärihooneid, kortermajadest on tuntuimad Rotermanni Kvartal, Foorumi kvartal ja Lootsi kortermaja. 

logo1KMG

www.kmg.ee